ZLOT WESTERPLATTE

Westerplatte to część naszego hufcowego terytorium i jest dla nas bardzo szczególnym miejscem. Nosimy także miano Obrońców Westerplatte, które otrzymaliśmy z rąk kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Od wielu lat, co roku, nasi harcerze i instruktorzy czuwali na Westerplatte w noc z 31 sierpnia na 1 września. Raz na dziesięć lat organizowany był Zlot Westerplatte, który był zlotem Hufca oraz innych środowisk harcerskich związanych z bohaterskimi obrońcami. Od 1999 roku zloty Westerplatte odbywają się co roku.

Zlot Westerplatte – to harcerski ogólnopolski zlot drużyn, których tradycje związane są z Westerplatte. Przez kilka ostatnich dni sierpnia drużyny uczestniczące w zlocie– poprzez gry terenowe, gry fabularne, zajęcia i warsztaty – poznają historię Gdańska i Westerplatte. Oczywiście jest także okazją do spotkania się harcerskich środowisk z całej Polski.

Najważniejszą częścią zlotu zawsze były 1wrześniowe uroczystości. W ich ramach pełniliśmy różne służby: porządkową, reprezentacyjną, prowadziliśmy całe uroczystości wraz z programem artystycznym oraz apelem pamięci. W późniejszym okresie staliśmy się współorganizatorami uroczystości wraz z Miastem Gdańsk, dalej pełniąc jedne z najważniejszych służb.

Zlot Westerplatte ma swój niepowtarzalny charakter. Dzięki zaangażowaniu kadry hufca oraz wszystkich harcerskich przyjaciół co roku przybywa nam uczestników.

Bieżące informacje na temat Zlotu znajdują się na:

Zlot Westerplatte – facebook

Każdy kto chciałby wejrzeć w poprzednie edycje Zlotu, może rzucić okiem na wspomnienie zlotowe z 2019 r.:

Zlot Westerplatte XXIV

Gdy za oknem prawdziwa polska jesień, wróćmy po raz ostatni do chwil, gdy w minione lato wspólnie poznawaliśmy historię Gdańska i Westerplatte! 🍂🍁Autorem materiałów wideo z tegorocznego Zlotu Westerplatte jest pwd. Michał Pyszora, któremu bardzo dziękujemy za trud i poświęcony czas, który włożył, aby uwiecznić te wydarzenie.

Gepostet von Zlot Westerplatte am Mittwoch, 16. Oktober 2019