BUNKIER

Bunkier harcerski to niesamowite miejsce spotkań zuchów, harcerzy i instruktorów Bałtyckiego Hufca Gdańsk-Portowa. Powstał kilka lat temu w dawnym schronie w budynku przy ul. Wyzwolenia 48 w gdańskim Nowym Porcie. Pomimo tego, że wejścia bronią grube pancerne drzwi to jest to miejsce bardzo otwarte dla wszystkich środowisk harcerskich z całej Polski.

Lokalizacja Bunkra pozwala na łatwe dotarcie do centrum Gdańska (20 minut tramwajem), do plaży (10 minut piechotą) czy wielu innych atrakcji.

Bunkier składa się z jednej sali programowej, drugiej sali programowej z aneksem kuchennym, oraz pomieszczenia sanitarnego (WC, prysznic). Dzięki wszystkim warunkom opisanym powyżej – zapewnia się swobodę i niezależność działania przebywającym tam grupom harcerskim.

Kontakt do Opiekuna Bunkra:

hm Jakub Knobelsdorf

Więcej o bunkrze na portalu fb: Bunkier Harcerski